آژانس تبلیغاتی شارپ مدیا

سئو چیست؟

SEO یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

در ابتدا با عبارت سئو آشنا خواهیم شد. سئو (SEO)، مخفف عبارت Search Engine Optimization است که ترجمه فارسی آن عبارت”بهینه سازی برای موتورهای جستجو” میباشد. سئو مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و استراتژی‌هایی است که به منظور افزایش رتبه یک وب‌سایت در نتایج موتورهای جستجوی اینترنتی مانند گوگل، بینگ و یا یاهو انجام می‌شود. هدف اصلی سئو افزایش ترافیک وب‌سایت و بهبود نمایش و رتبه آن در نتایج جستجو است. یکی از کاربردهای مهم سئو این است که صفحات سایت بهتر، سریعتر، دقیق‌تر و با اطلاعات درست‌تری در رابطه با موضوعی که کاربر سرچ میکند در اختیار آن قرار میگیرد. در نتیجه از این طریق می‌توانیم بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت وب‌سایت خود جذب کنید و در نهایت مخاطبین و مشتریان هدف بیشتری را دریافت کنید.

روش های سئو کردن سایت

سئو کردن یک وبسایت می‌تواند از طریق مجموعه‌ای از روش‌ها و تکنیک‌ها انجام شود. در ادامه، چند روش مهم برای سئو کردن سایت آورده شده است:

1 _   بهینه سازی محتوا :

3 _   بهبود ساختار وبسایت :

5 _   مدیریت محتوا :

2 _   بهینه سازی و تجربه کاربری :

4 _   بهینه سازی تصاویر و رسانه ها :

6 _   بهبود ارتباطات خارجی :

سئو یک فرآیند مستمر است و نیاز به توجه مداوم دارد تا وب‌سایت شما بتواند رتبه بهتری در نتایج موتورهای جستجو داشته باشد.

اهمیت سئو برای کسب و کار شما

سئو یکی از کانال های بازاریابی است که بیشترین بازگشت سرمایه را در سال های اخیر داشته است

بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

ایجاد و معرفی برند

افزایش ترافیک سایت

افزایش فروش

بهینه شدن سایت

تاثیر سئو در افزایش فروش

سئو یکی از بخش های بسیار مهم بازاریابی دیجیتال است زیرا امروزه افراد برای یافتن محصولات و خدمات مورد نیازشان به جستجو کردن در اینترنت رو می آورند و از همین راه با وبسایت های مختلفی آشنا میشوند. حال با توجه به این امر به صراحت میتوان گفت وب سایت شما یک ابزار فروش قدرتمند است که فروش شما را از حالت محدود خارج کرده و آن را به نقاط جغرافیایی مختلف گسترش میدهد و حتی زمانی که در دسترس نیستید یا حتی فروشگاه فیزیکی شما بسته است، برای کاربران در دسترس خواهد بود و محصول یا خدمات شما را میفروشد بنابراین یکی از راه های افزایش فروش از طریق وبسایتتان استفاده از سئو برای آن میباشد. افزایش فروش از طریق سئو خواستار زمان و تلاش مستمر است اما زمانی که سئو به درستی و طبق یک استراتژی حرفه ای انجام شود میتواند نتیجه ای شگرف به شما بدهد به طوری که تلفن کسب و کارتان مدام زنگ بخورد و ثبت سفارش از طریق سایتتان نجومی شود.

ارتباط سریع و آسان با ما !!

شما میتوانید از طریق تماس با شماره درج شده سریعا به مشاورین ما دسترسی پیدا کنید و به پاسخ سوالات خود برسید.